П`ятниця, 26.04.2024, 18:21
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Наше опитування
Чи візьмете Ви участь у Веб-конференції лабораторії ЕОР?
Всього відповідей: 1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Конференція "Сучасне інформаційно-освітнє середовище професійно-технічного навчального закладу&... [ Додати статтю ]

Ірина Дружкова, Юрій Корнієнко. Можливості формування електронного освітнього середовища гуманітарних дисциплін на основі хмарних технологій

Можливості формування електронного освітнього середовища гуманітарних дисциплін на основі хмарних технологій.

 

Дружкова І.С.

кандидат історичних наук,

доцент, доцент кафедри соціології,

філософії та права ОНАХТ,

викладач ДНЗ «Одеське вище професійне

училище торгівлі та технологій харчування».

Корнієнко Ю.К.,

кандидат технічних наук, доцент,

директор Центру Дистанційного навчання

Постановка проблеми.

Актуальність теми дослідження полягає в тому, що сьогодні у суспільстві в цілому великого значення набуває впровадження і використання новітніх комп’ютерно-орієнтованих технологій у навчальний процес.

Мета статті.

Удосконалення інформаційних технологій займає важливе місце серед численних нових напрямків розвитку освіти. Воно націлене на розвиток інфраструктури освітніх організацій, а саме, їх інформаційного освітнього середовища і передбачає впровадження та ефективне використання нових інформаційних сервісів. Важливість застосування новітніх інформаційних технологій продиктована, перш за все, педагогічними потребами в підвищенні ефективності розвитку навчання, зокрема потребою формування навичок самостійної навчальної діяльності, дослідницького, креативного підходу в навчанні, формування критичного мислення, нової культури. На сьогодні, зі стрімким підвищенням обсягу інформації у світі, знання самі по собі перестають бути самоціллю, вони стають умовою для успішної реалізації особистості, її професійної діяльності.

Ключові слова. Освітнє середовище, хмарні технології, Google Apps, Hangouts, «Соняшники» В. Ван Гога.

Основна частина.

Формування електронного освітнього середовища вищого навчального закладу передбачає створення системи з інтеграції різних складових, які вкупі повинні складати гармонійне поєднання для досягнення мети ефективного високоякісного навчально-організаційного процесу. Організація такої системи на базі одного готового продукту викликає як організаційні, так і фінансові труднощі, особливо з огляду на сучасний стан вищих навчальних закладів в Україні. Виходом є використання готових рішень на базі відкритих технологій та безкоштовних послуг для навчальних закладів (наприклад, Google Apps).

Звичайно, інтеграція різнопланових продуктів у єдину систему також тягне за собою певні труднощі, однак подолати їх достатньо реалістично.

Метою роботи, яку проводить автор, є опрацювання та створення методичних рекомендацій по організації освітньо-інформаційної системи вищого навчального закладу на базі відкритих технологій.

При цьому інтеграція компонентів здійснюється не лише через єдину базу користувачів, але й між собою на горизонтальному рівні.

Так, передбачається, що можна легко інтегрувати документ з Google Диску до електронного курсу. А також легко розмістити результати своєї навчальної роботи у власному портфоліо. Така система може бути побудована з використанням різних компонентів.

Наприклад, сайт навчального закладу можна створювати на базі фрейм-ворка Drupal. Система колективної роботи – MediaWiki. Електронні навчальні курси – Moodle. Електронна бібліотека – Eprints. Але підбір компонентів може бути іншим.

Відкритість більшості компонентів пропонованого навчального середовища дозволяє створити інтегровану систему, за потреби (та можливості) дописати власні компоненти, підключити безоплатні хмарні сервіси та, в результаті, ще й зекономити кошти.

При цьому інтеграція компонентів може бути зароблена відносно легко.

Один з потужних інструментів співпраці це використання Google Hangouts у класі, або поза ним.

Може бути створений віртуальний учнівський клуб: класи, які читають ту саму книгу або подібні жанри, можуть обговорювати разом романи і рекомендувати книги один одному. Перш ніж проводити сеанс відео-зустрічей, кожному класові шляхом мозкового штурму потрібно розробити 10 питань, які вони хочуть запитати своїх партнерів із книжкового клубу. Потім надішліть питання до іншого класу перед датою зустрічі, щоб студенти мали достатньо часу для підготовки до своїх відповідей. Коли вони зустрінуться, вони по черзі запитають і відповідають на питання один одного.

Робота над проектами разом:заняття, які вивчають подібні теми або теми, можуть спільно працювати над проектом таким чином, як це ніколи не було можливо. Наприклад, два класи можуть працювати разом, щоб боротися з хуліганами у своїх школах. Обидва класи, використовуючи Hangouts, спільно створюють огляд, щоб краще зрозуміти ступінь залякування в кожній зі своїх шкіл. Після опитування своїх шкіл вони зустрічаються онлайн, щоб обговорити результати та вивчити подібність. Кожний клас потім надсилає свою інформаціюі в інший клас, і для кожного класу задано формулювання плану дій для іншої школи. Коли заняття знову зустрічаються через кілька тижнів, вони представляють свій план дій іншому класу. Наприкінці проекту обидва класи будують Wiki або Сайт Google разом, де розміщують свої дані, аналіз та плани дій.

Запросіть запрошених доповідачів:запросити доповідача в класі ніколи не було простіше ... або дешевше. Відеозв'язок дозволяє будь-кому з усього світу «відвідати» школу. Тобто можна запросити у якості гостя, будь кого з культурних, політичних діячів, освітян тощо. Можливі віртуальні поїздки історичними місцями. Деякі компанії вже сьогодні пропонують віртуальні екскурсії, притому з максимальною реалістичністю.

Так наприклад п’ять картин Вінсента Ван Гога із циклу «Соняшники» були продемонстровані на віртуальній виставці у сіті Facebook 14 серпня 2017 року. Під час прямої трансляції показувались 15 хвилинні презентації від кураторів кожного з п’яти музеїв, де зберігаються картини: лондонська Національна галерея, Нова пінакотека у Мюнхені, Художній музей Філадельфії, Музей Ван Гога в Амстердамі і японського Художнього музея Сомпо. Ці картини із арльської серії з 7 полотен ніколи не виставлялися разом. Не представлені лише полотно «Три соняшника», які зберігається у приватній колекції, а картина «Шість соняшників» була знищена під час бомбардування японського міста Асія під час Другої Світової Війни.

Віллем Ван Гог, праонук Тео, брата художника, також витупав під час презентації у Facebook. Звісно, що продемонструвати ці картини під різними кутами огляду без новітніх технологій не можливо.

Висновки.

Можна співпрацювати з колегами над проектами та обмінюватися ідеями з будь-ким по всьому світу. Створити коло викладачів за власними пріоритетами через соціальні медіа-платформи, такі як Twitter і Google+ , і вони використовують Google Hangouts, щоб навчатися разом, або планувати професійні події для педагогів, а іноді і провадити, коли присутність на конференції, семінарі на живо не можлива.

Тобто можливості для використання Hangouts у навчанні – нескінченні. Власне навчання та навчання своїх класів можна перетворити у безліч пригод.

Список використаних джерел.

1.Staff Writers 18-amazing-examples-of-g-hangouts-in-education [електоронний ресусрс] режим доступу:http://www.onlineuniversities.com/blog/2012/03/18-amazing-examples-of-g-hangouts-in-education

2.g-hangout-sessions [електоронний ресусрс] режим доступу: /https://teachingcommons.stanford.edu/resources/learning/learning-activities/g-hangout-sessions

3.Chen Alice7-ways-to-use-google-hangouts-in-the-classroom/ [електоронний ресусрс] режим доступу: https://www.weareteachers.com/7-ways-to-use-google-hangouts-in-the-classroom/

4."Making calls from Hangouts — in Gmail and across the web".Google Voice Mail Official Blog (July 9, 2013). // Google. Retrieved January 2017.

Категорія: Конференція "Сучасне інформаційно-освітнє середовище професійно-технічного навчального закладу&... | Додав: alonazuieva (18.09.2017)
Переглядів: 478 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar