Четвер, 25.04.2024, 03:56
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Наше опитування
Чи візьмете Ви участь у Інтернет-конференції?
Всього відповідей: 8
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Конференція "Сучасне інформаційно-освітнє середовище професійно-технічного навчального закладу&... [ Додати статтю ]

РОЗРОБЛЕННЯ БЛОГІВ ЯК НАВЧАЛЬНОГО ЗАСОБУ ІНФОРМАЦІЙНО-ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

РОЗРОБЛЕННЯ БЛОГІВ ЯК НАВЧАЛЬНОГО ЗАСОБУ ІНФОРМАЦІЙНО-ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Липська Лариса Василівна,

старший науковий співробітник
лабораторії електронних навчальних ресурсів
Інституту професійно-технічної освіти
НАПН України

Сьогодні, в умовах стрімкого розвитку інформаційних технологій (ІТ), коли володіння сучасними пристроями передавання, зберігання та обробки інформації є вимогою часу, коли майже кожен досвідчений фахівець вільно володіє навичками роботи в Інтернет-просторі, педагогічна галузь також уважає за необхідне поставити на службу освіті можливості освітніх мережевих ресурсів.

Інформаційне суспільство спонукає сучасного педагога працювати на випередження. Педагогічний працівник професійно-технічного навчального закладу (ПТНЗ) повинен бути координатором інформаційного потоку, володіти сучасними методиками та новітніми технологіями. Сучасних учнів уже не задовольняє лише крейда і дошка вони прагнуть інноваційних форм навчання пов’язаних з електронними матеріалами. Це вимагає від педагогів іти в ногу з часом, оволодівати новими ІТ-навичками. Тому в даний час Інтернет-сервіси стають надійними помічниками педагогічних працівників ПТНЗ, відкриваючи безліч можливостей для урізноманітнення навчально-виховного процесу. Тому найважливішою складовою процесу навчання є не комп’ютери, а вчителі, озброєні методиками застосування комп’ютерних технологій.

Зараз педагогічні працівники все частіше проводять уроки з використанням мультимедійних засобів навчання, а також різноманітних можливостей додатків мережі Інтернет.

Одним із таких навчальних засобів може бути блог (он-лайн щоденник), використання якого має певні переваги перед традиційними методичними системами навчання, оскільки більшою мірою сприяє реалізації принципів особистісно-орієнтованого спрямування навчально-виховного процесу, розширенню, інтенсифікації та підвищенню результативності засвоєння змісту.

Блоги − це досить короткі записи (пости) тимчасової значущості, відсортовані у зворотному хронологічному порядку (останній пост зверху), які містять особисті думки, матеріали автора. Найбільш цікавою для вчителя є інтерактивність блогів − це можливість розміщення автором навчальної інформації у будь-якому вигляді, яку інші відвідувачі можуть використовувати, поліпшувати, коментувати, оцінювати, тобто брати участь у формуванні електронних ресурсів.

Використання блогів в освітній діяльності надає учасникам спілкування низку переваг та відкриває безліч цікавих можливостей:

  • інформування учасників блогу про події та заходи, що відбуватимуться;
  • ведення дискусій на сторінках блогу та навчання учнів правил ведення такої мережевої дискусії;
  • формування в учнів навичок безпечного поводження в мережі, культури спілкування;
  • організація позакласної роботи учнів;
  • реалізація спільних проектів учителів та учнів тощо.

Щоб створений педагогом блог був цікавим учням, колегам. іншим читачам − необхідно постійно його наповнювати новими матеріалами, зокрема статтями. Тому для написання статті виникає необхідність ознайомлення із різноманітними джерелами з тієї чи іншої проблеми.

Викладаючи у блозі свої матеріали, вчитель заявляє про себе, а підтримуючи (шляхом читання і коментування) блоги колег (як українських, так і зарубіжних), він сприяє утворенню професійної педагогічної спільноти в Мережі Інтернет.

Блоги є популярними не лише в галузі освіти, а і в багатьох сферах життя. Це зумовлено певними перевагами блог-технологій. До таких переваг можна віднести те, що опублікувати інформацію в Інтернеті  за допомогою блогу досить легко, створення нового посту зводиться до набирання тексту у відповідному полі і відправки його на сервер натисненням однієї клавіші. Після цього інформація зберігається на сервері. До другої переваги відноситься миттєва поява опублікованої інформації в Інтернеті. Третя перевага – наявність безкоштовних блогових платформ. Четверта – зручність користування. І до п’ятої можна віднести інтерактивність.

Саме наявність безкоштовних платформ зумовила популярність блогів в галузі освіти, оскільки навчальний матеріал, який розміщують педагогічні працівники ПТНЗ на блогах об’ємним, тому платні платформи потребували б значного фінансування.

Одним із найбільш популярним безкоштовним блог-сервісом є Blogger, що входить до додатків сервісів Google. Популярність цого блог-сервісу можна пояснити тим, що робота з ним не вимагає особливих знань, а створення і редагування зрозумілим.

Отже, використання бологів, як складлвої інформаційно-освітнього середовища професійно-технічних навчальних закладів формує в учнів навички спілкування в мережі Інтернет, сприяє покращенню навичок спільної роботи педагогічного працівника і учня, збільшує відповідальність учня за свою роботу.

Список використаних джерел

  1. Блог [Електронний ресурс] // Веб-сайт Вікіпедія. – Режим доступу : https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BB%D0%BE%D0%B3
  2. Лабудько С.П. Блог як засіб розвитку професійної компетентності вчителів / С.П. Лабудько // Комп’ютер у школі та сім’ї, 2013. – № 6. С. – 9-12.
  3. Осадчий В.В. Соціальні сервіси Інтернет у професійній підготовці майбутніх учителів / В.В. Осадчий // Педагогічний дискурс: зб. наук. пр. за ред. Сиротенко А.Й. – Хмельницький: ХГПА, 2009. – Вип.6. – С. 146-151.
Категорія: Конференція "Сучасне інформаційно-освітнє середовище професійно-технічного навчального закладу&... | Додав: larisalipska (22.09.2017)
Переглядів: 511 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar